Mary Glasgow Magazines

Dla naszych uczniów podręcznik to zbyt mało. Dlatego na lekcjach języka angielskiego korzystamy  z prenumeraty czasopisma Click http://maryglasgowplus.com/

Egzaminy Cambridge

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w egzaminach z języka angielskiego organizowanych przez Cambridge University:YLE Starters, YLE Movers, YLE Flyers oraz KET i PET.

Zdany egzamin Cambridge English daje honorowany na całym świecie certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego zgodny ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR). Egzaminy Cambridge to najbardziej znane egzaminy językowe na całym świecie. Przygotowane przez wykwalifikowanych językoznawców z Cambridge ESOL, oceniają umiejętność komunikacji w języku angielskim w rzeczywistych sytuacjach. Egzaminy Cambridge są prestiżowym potwierdzeniem umiejętności językowych. Certyfikaty Cambridge honorowane są przez Polską Służbę Cywilną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Edukacji.

Egzamin KET sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie A2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli uczysz się języka angielskiego i potrafisz używać go w codziennych sytuacjach w ograniczonym zakresie, KET jest egzaminem dla Ciebie.

Egzamin PET sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli radzisz sobie z użyciem języka angielskiego w sytuacjach dnia codziennego np. czytanie prostych artykułów, pisanie prostych listów, robienie notatek podczas spotkań, to PET jest egzaminem dla Ciebie.

Egzamin FCE sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jeżeli Twoja znajomość języka angielskiego pozwala efektywnie posługiwać się nim w wielu codziennych sytuacjach, w tym w pracy lub w nauce, to FCE jest egzaminem dla Ciebie.